Na początek proszę nie panikować. Jeśli dziecko nie wyszło poza teren imprezy, na pewno nic mu się nie stało (i nie jest powiedziane, że jeśli wyszło np. do sklepu, to mogło się coś stać). Dziecko może telefonu nie słyszeć, nie czuć wibracji, nie mieć przy sobie, a nawet zgubić (średnio około 3-4 telefonów zostaje odniesionych do biura rzeczy znalezionych podczas jednej imprezy. Do tej pory nie mieliśmy przypadku kradzieży, ale to również może być ten pierwszy raz!). Dziecko może przebywać na jednej z atrakcji. Nie wszystkie atrakcje trwają godzinę, spora część z nich trwać może nawet do 4-6h ( np. LARPy – czyli teatr wyobraźni bez scenariusza, projekcje ) i uczestnicy są proszeni o wyciszenie telefonów. Może również pójść pod prysznic, albo czekać w kolejce do niego i nie mieć go przy sobie.

Jeśli w przeciągu 3h nie udało się Państwu skontaktować z dzieckiem, prosimy o telefon do Głównej Organizatorki ( 601 431 590 ) i postaramy się znaleźć zgubę na terenie NiuConu, albo osoby z którymi przebywała i dowiedzieć się czy nie opuściła terenu. Jak będziemy szukać? Wpierw nadamy komunikat za pomocą szkolnego radiowęzła o pilne zgłoszenie się do Organizatorów. Do sal, gdzie radiowęzeł jest wyłączony by nie przeszkadzał, wyślemy ochronę i osoby odpowiedzialne za porządek by poszukały dziecka. Na pewno się znajdzie 🙂

Dobrym rozwiązaniem jest zainstalować aplikację śledzącą do telefonu, która działa na systemie Android – Mendedżer urządzeń Android. Działa ona w tle telefonu, można nią też w razie zgubienia telefonu spróbować go znaleźć. Musi mieć jednak telefon włączony GPS i dostęp do Internetu.

Posted in: Odpowiedzi dla rodziców