To dość trudne pytanie i zależy od dziecka, jego potrzeb, wydatków, możliwości itp.

Jednak postaramy się na nie odpowiedzieć.

Kosz mini:
– kosz uczestnictwa w festiwalu, czyli tzw. wejściówka kosztuje 60zł. Można ją kupić wcześniej przez Internet przez system Rezerwix
– dojazd – tutaj zależy od tego czym się jedzie, skąd, którą klasą itp. To już ustalają państwo. Jeśli dziecko nie ma doświadczenia dużego w wyjazdach na festiwale, lepiej sprawdzić czym i kiedy jadą inni uczestnicy z miasta (w przypadku dużych miast można oszczędzić na bilecie grupowym). Warto też pamiętać, że dziecko musi mieć za co wrócić 🙂
– wyżywienie – na terenie festiwalu jest kawiarenka, w której można się stołować przez cały czas trwania imprezy. Ceny nie są ani wygórowane, ani nie jest to jedzenie fast foodowe. W okolicy znajdują się lokale gastronomiczne, ale nie są one całodobowe, poza tym odradzamy opuszczania terenu imprezy. Festiwal odbywa się w wakacje, więc ważne jest też by dziecko miało pieniądze na napoje (w pobliżu znajdują się małe sklepy), i by nie pakować im do torby butelek 1,5l , które są stanowczo za ciężkie! Nie warto zaopatrywać dziecko w duże ilości zupek, gdyż z doświadczenia wiemy, że większość zostawia je po imprezie w salach, gdyż było zbyt gorąco by jeść wszystko zalewane wrzątkiem. Czajniki, tostery i mikrofalówka będzie dostępna w świetlicy w budynku noclegowym.
– pamiątki – na festiwalu znajduje się wielu wystawców, którzy sprzedają mangi, gadżety, cudeńka. Warto dać dziecku jakieś pieniążki na gadżety (może też próbować wygrywać konkursy, za które dostaje się punkty wymieniane w sklepiku festiwalowym), albo porozmawiać z nim, by odkładało sobie z kieszonkowego. Prosimy o nie nabieranie się na 500-600 zł na pamiątki! Dziecko takiej ilości towaru za te pieniążki nie było by w stanie nawet dowieźć do domu.
– jakąś kwotę “na wszelki wypadek” – najlepiej schować ją gdzieś głęboko w torbie z rzeczami podróżnymi, np. w woreczku z bielizną. Na co te pieniążki? Np. na wypadek zgubienia portfela, by dziecko miało za co wrócić do domu.

Posted in: Odpowiedzi dla rodziców