Dział fantastyki, literatury i komiksu

Program tego działu obfitować będzie w atrakcje poświęcone m.in. literaturze i komiksowi – nie tylko tym fantastycznym. Odbywać się będą także spotkania z wydawnictwami oraz słynnymi autorami.

 • Blok literacki

  Poświęcony pisarzom, książkom i kulturze słowa pisanego. Szeroko pojęta fantastyka, kryminał i inne gatunki też mają swoich fanów!

 • Blok komiksowy

  Ciekawi cię polska scena komiksowa? Chcesz udowodnić wyższość swojego ulubionego wydawnictwa nad innymi? A może nie wiesz gdzie i od czego zacząć? Zapraszamy cię na NiuConowy blok komiksowy, gdzie spotkasz się z twórcami, wysłuchasz ciekawych prelekcji i zażartych dyskusji.

Dział gier

Gry, czyli coś, co każdy gracz lubi najbardziej! Dział ten będzie obfitował w pomieszczenia o różnych platformach – od komputerów przez konsole oraz gry fabularne po gry planszowe. Oczywiście nie zabraknie premier, prelekcji, zapowiedzi, czy też bloku e-sportowego, w którym odbędą się turnieje.

 • Blok gier planszowych i karcianych

  W tym roku – jak i w poprzednim – zamierzamy rozbudować blok gier planszowych. Standardowo już odwiedzą nas przedstawiciele wydawnictw ze swoimi zasłużonymi grami czy prototypami. Przeprowadzimy również turnieje z nagrodami.  Znajdziemy czas zarówno na nowości z naszego rynku, jak i dla Was – by pokazać wam tytuły, które zachwycą Was i Waszych przyjaciół.

  Dalej będziecie mogli:

  • wypożyczyć dowolną grę planszową lub karcianą w naszej wypożyczalni,
  • uczestniczyć w prezentacji wielkich tytułów gier, które zazwyczaj są drogie – a tu zagracie w nie za darmo (np. Robinson Crusoe, Horror w Arkham, Gra o tron itp.),
  • zagrać w prototypy jeszcze nie wydanych gier, by aktywnie uczestniczyć w procesie ich tworzenia,
  • spotkać młodych twórców gier i wydawnictwa,
  • usiąść ze znajomymi i razem fajnie spędzić czas,
  • wziąć udział w turniejach.

   

 • Blok gier bitewnych

  Na NiuConie witamy kolejny rok z grami bitewnymi. Rok temu cieszył się dużym uznaniem i zainteresowaniem – zatem postaraliśmy się, by i w tym roku go nie zabrakło. Tak jak rok temu nauczycie się jak pomalować swoją figurkę oraz zobaczycie niezwykłe armie z różnych systemów bitewnych. Planujemy pokazy i obecność różnych systemów (tych dla wyjadaczy jak i tych dla laików) oraz zachęcamy do przyniesienia własnej armii.

  Planowane systemy:

  • Warhammer Fantasy Battle,
  • Star Wars: X-wing gra figurkowa,
  • Bogowie wojny: Napoleon.

  Wojna trwa wiecznie.

 • Blok gier elektronicznych

 • Blok RPG

Dział artystyczny

Artyści nadają naszym fantazjom, pragnieniom i pasjom kształt, tworzą postacie z którymi się identyfikujemy, kochamy lub nienawidzimy. W naszym bloku będą znajdować się atrakcje nie tylko dla przyszłych rysowników, muzyków i tancerzy, ale i tych bardziej wprawionych artystycznych dusz. Nie zapomnimy oczywiście i o cosplayerach – dla was też się coś znajdzie. Tutaj też odbywać się będą larpy – od freeformów czy jeepformów po narratywistyczne chamberlarpy.

 • Blok warsztatów artystycznych – koordynator bloku Mangaka

  Blok nie tylko praktyczny, ale też bogaty w teorię – zwłaszcza w trudności w pracy nad sobą. Artysta to również ktoś, kto zmaga się z wewnętrznym demotywatorem, blokującym nie tylko wszystkie działania, ale też i wiarę w wartość Celu. Demotywator działa potajemnie, kusząc nas łatwą nagrodą, ale też i karząc za najmniejszy błąd. Nie wiemy o jego istnieniu, ale On jest – i czai się w kątach pokoju.

  Blok ten zawiera liczne panele teoretyczne, praktyczne, ale też czysto zabawowe, kulturowe, a nawet projekcyjne. Zacznij wreszcie być artystą dla siebie!

 • Blok larpowy

  Kochasz grać? A może po prostu chcesz na chwilę oderwać się od rzeczywistości i przeżyć coś niesamowitego? Zapraszamy na NiuConowy blok larpowy! Znajdziesz tutaj gry i warsztaty dla zarówno początkujących, jak i zaawansowanych graczy. Spotkasz się ze sławami polskiego świata larpowego i weźmiesz udział w konwencyjnej grze NiuConowej.
  W trosce o Twoje samopoczucie i w myśl zasady “Nie ma larpów dla każdego” używamy specjalnych larpowych piktogramów, które poinformują Cię o możliwych treściach kontrowersyjnych w nich występujących.

 • Blok filmów i seriali

  Kochasz filmy? A może fascynują Cię serialowe historie? Niezależnie od tego, czy jesteś fanem wielkiego czy małego ekranu, w NiuConowym bloku filmowo-serialowym znajdziesz prelekcje i panele dotyczące kinowych produkcji fantastycznych i około fantastycznych oraz najpopularniejszych serii telewizyjnych. Czekają Cię również liczne pokazy i projekcje.

Dział kultury azjatyckiej

NiuCon i Azja są nierozłączne od samego początku. Ten potężny dział tematyczny zawiera w sobie wszystko, czego entuzjaści kultury azjatyckiej mogą oczekiwać od nowoczesnych imprez. Zachęcamy Was do wzięcia udziału w niezwykłej wyprawie po bezkresach Japonii, Korei, Chin czy też Tajwanu – perełek współczesnej Azji.

 • Blok muzyczny

  W tym roku również pragniemy zaprosić Was do sali muzycznej. Nieprzerwanie przez cały NiuCon będziemy bawić się w rytm azjatyckich brzmień. W programie znajdziecie panele dyskusyjne, muzyczne konkursy, naukę choreografii oraz zabawy integracyjne, dzięki którym uczestnicy będą mogli poczuć prawdziwie rodzinną i przyjazną atmosferę! W tym roku szykujemy dla Was jeszcze więcej atrakcji, jeszcze więcej teledysków, jeszcze więcej szaleństw.

 • Blok kulturowy

  Poszerzamy horyzonty! Nie tylko k-pop, nie tylko j-pop! Tutaj będzie wszystko, czego tylko fan może szukać! Wszystko zostanie omówione: od dram po zagadnienia ogólnokulturowe, fetysze, naukę języków czy po prostu rzeczy dla nas niezrozumiałe. Jeśli jesteś fanem kultury Azji to jest to miejsce dla Ciebie!

 • Atrakcje festiwalowe