Reżyser i scenarzysta, z zamiłowania również kompozytor i aktor. Pionier filmowej produkcji niezależnej w Polsce.

Ukończył studia w Państwowej Wyższej Szkole Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej w Łodzi. Doświadczenie zawodowe zdobywał od 1988, pracując w Ośrodku Regionalnym TVP w Poznaniu. Pierwsze próby reżyserskie podejmował realizując sekwencje fabularne i fabularyzowane w audycjach, reportażach i filmach dokumentalnych swoich kolegów – dziennikarzy. W 1992 r. zrealizował swój pierwszy film autorski – bajkę muzyczną pt. Co wiedzą dzieci o krasnoludkach, wyprodukowaną na zlecenie Telewizji Dzieci i Młodzieży TVP.

W 2000 roku powstał film Stars in Black – parodia zwiastuna filmowego Gwiezdnych wojen (oraz kilku innych produkcji kina fantastycznego). Ten zrealizowany skromnymi środkami filmowy short, pełen zadziwiających jak na swoje czasy efektów specjalnych przyniósł Staszkowi uznanie i rozgłos. W lipcu 2006 rozpoczęła się produkcja pełnometrażowego filmu Gwiazdy w czerni, luźno opartego na pomysłach z krótkometrażówki.

Obecnie Staszek zajmuje się produkcją filmów, reklam i teledysków, reżyseruje rozgrywkę, sekwencje aktorskie i sesje motion capture w grach komputerowych, eksperymentuje z najnowszymi technologiami przy tworzeniu gier i filmów (VR, AR, fotogrametria), prowadzi też liczne warsztaty, wykłady i prelekcje dotyczące sztuki aktorskiej, wystąpień publicznych oraz produkcji filmowej.